Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlavní postavy:

Jonathan "Jack" O'Neill -  plukovník, (ke konci generál) pochází z Chicaga, O'Neill byl ženatý a měl syna Charlieho, ten se však neštastnou náhodou zastřelil jeho zbraní, Jack byl na tom hodně špatně. Je opatrný, hlídá si své soukromí, rád si dělá ironickou srandu z lidí, u kterých to není zrovna vhodné :) , je velmi odvážný, rozumný, ačkoli to nerad dává najevo :) , má osobité kouzlo, má občas trochu problémy s vědci, protože nerozumí jejich profesní mluvě, je občas i paličatý, má svou hlavu, ale nikdy by neudělal nic, co by ohrozilo kohokoli na kom mu záleží. Má rád Carterovou.

Samanta "Sam" Carter -  kapitán, později major, nakonec plukovník, doktorka astrofyziky :) , je expert na Hvězdnou bránu, mechanismy, materiál atd..., Byla jedna z těch kdo založili teorii, že Brána vede na mnoho míst, je svobodná, její matka zemřela, otec sestal Tok'rou, je velice chytrá, inteligentní, přátelská, krásná, někdy se až moc upíná k práci, protože se bojí že by jí osobní život ublížil. S Jackem k sobě chovají velké sympatie, a oba o svých citech ví, ale díky jejich pracovnímu vztahu, mají zakázán jiný než pracovní/přátelský vztah. :(

Daniel Jacskon - doktor archeologie, byl ženatý s Abydozskou ženou, ale ta byla unesena Goaľdy a později zabita. Jeho specializací jsou starověké kultury. Plynule mluví 23 jazyky, mimo jiné starověkou Egyptštinou. Daniel pátrá po nových vědomostech, je velmi přátelský, ostražitý, společenský, občas mu leze na nervy Jackův sarkasmus. :) Podařilo se mu rozluštit co znamenají symboly na desce, která se našla u brány a díky tomu se poprvé Brána otevřela. Na Zemi nemá žádné příbuzné, jeho rodiče zahynuli při neštěstí v muzeu, když byl malý.

Teal'c - Jaffa, což je národ sloužící Goa'uldům. Loajální vůči Zemi, vždy si myslel že Goal'di nejsou bohové a na vše si jenom hrají. Zradil proto svého vládce, a omohl SG-1. Jeho velkým snem, je sovobda pro všechny Jaffy, osvobodit je od nátlaku Goaldů. Poté co pomohl týmu SG-1 utéci z Chulaku, stal se členem týmu. Poskytuje tak týmu důležité informace a znalosti o světech, které navštívil. Je velmi dobrý bojovník, má velké srdce, je hrdý, a miluje svou rodinu - svého syna, pro kterého by udělal vše.

George Hammond - generál, velitel SGC,  má velký vliv a podléhá přímo prezidentovi, s kterým telefonuje přímou linkou. S týmem SG-1 má velmi blízký vztah. Je velmi rozumný, odvážný, přísný, odhodlaný, k cizím se chová odměřeně, ale když ho člověk pozná, ví, že je to člověk kterému záleží na své práci a snaží se jí dělat nejlépe jak to jde a dát jeho lidem to, co si zaslouží. Má dvě vnučky, ne které je moc pyšný.

Cameron Mitchell - plukovník, dříve býval pilotem X-302, jako velitel SG-1 (kterou musel pracně dávat dohromady, jelikož se všichni rozprchli, díky změnám ve vedení, které v tu dobu v SGC a ve státě probíhali) nastoupil po té, co Jack nastoupil na místo velitele Planetární bezpečnosti. Cam je svou povahou hodně podobný Jackovi ONeillovi, občas mírně jízlivý, obětavý, odvážný. Je velmi oblíbený :)

Hank Landry - generál, na místo velitele SGC nastoupil po té co odešel Jack, na první pohled se zdál velmi nepříjemný a přísný, avšak uvnitř je to velmi ctižádostivý, odvážný, rozumný člověk, který si váží svých lidí a dělá vše, aby se ve své práci cítili dobře. Je rozvedený, jeho dcera později pracuje v SGC jako hlavní doktorka.

Vala Mal Doran - bývala obyvatelkou jednoho odlehlého světa naší galaxie. Několik let byla hostitelkou goau’lda Qetesh. Tokrové jí symbionta odstranili, ale její lidé ji nepřijali zpět. Stala se tedy zlodějkou, lhářkou, byla pořád na útěku. vedla pochybný život,avšak nikdy nikoho nezabila. Používala sex jako nástroj, aby dosáhla toho co chtěla, jelikož se bála pravých citů, které ji vždy zradili, hlavně proto že měla vtěžké dětství. dyž se setkala s lidmi ze Země, neudělala si nejlepší uvítání, ale později se prokázala jako milá mladá žena, která si právem zasloužila své místo v SGC a později i v SG-1.

 

Vedlejší postavy:

Jannet Fraiser - doktorka, byla hlavní lékař na základně po několik let. Byla odborníkem na veškeré choroby, a vždy si věděla rady. Byla velmi obětavá, přátelská, mírná, chytrá, hodná žena. Ujala se také mimozemské dívky Kasandry, která byla původně nástrojem goa’uldů na zničení Země. Když to bylo nutné, opouštěla s SG tými Zemi a poskytovala lékařskou péči na jiných planetách. Při jedné takové misi však byla zasažena tyčovou zbraní a svým zraněním podlehla.

Elizabeth Weir - civilní osoba, její prací bylo vyjednávání mezilidských smlouv a dohod, je velmi dobrý diplomat. je to inteligentní, cílevědomá, ostražitá, naslouchavá a rozhodná žena. Po zvolení nového prezidenta byla povolána, aby se ujala místa velitele v SGC po generálu Hammondovi. Na fakt o Stargate reagovala zprva nejistě, ale na krátkou chvíli se velení ujala. Lidé v SGC a jejich práce pro ní byla jako zázrak. Začala je velmi respektovat a hájit. Proto bylo rozhodnut, že se stane velitelkou expedice, která se později vydávala na Atlantis, aby tam založila pozemskou základnu. (v seriálu Stargate Atlantis má hlavní roli)

Walter Davis - stydlivý, upejpavý, poslušný seržant, který je důležitou součástí provozu brány, sedí u hlavního počítače, vytáčí adresy, otevírá Iris, patří mezi nejlepší techniky personálu, zabezpečuje fungování Brány.

Jacob Carter - otec Samanthy, býval generálem letectva, dobrý přítel Hammonda. Kvůli své rakovině se stal Tok'rou. Se svým symbiontem splynul velmi dobře, a přidal se k Tokrům a díky tomu upevnil spojenectví mezi nimi a lidmi. Je velmi scitžídostivý, trpělivý, věrný, hrdý a odvážný.

Anubis - Goa'uld, bez nadsázky tím největším nebezpečím, jakému kdy SGC čelilo. Jeho činy byly tak zrůdné, že se příčily i Goa'uldům, a tak byl před tisíci let vyhnán z řad Vládců Soustavy. Své postavení získal zpět až po pádu starých vládců, na nichž se SG-1 podílela. Mezitím se mu podařilo částečně se povznést na vyšší úroveň existence, tak jak to dokázali Antikové, ale ostatní Povznesení jej mezi sebe nepřijali. Anubis je tedy někde mezi hmotnou existencí a povznesením, a jeho kápě zajišťuje jeho fyzickou formu. Chtěl napadnout Zemi, ta byla zachráněna a Anubisova flotila i s ním padla.

Baal - Goa'uld, velmi podlý, lakomý, namyšlený, nenasytný, nelítostný, chamtivý... jako všichni Goa'ldi :) ... On má oproti ostatním ještě velmi taktické myšlení, dokáže zorganizovat cokoli ve svůj prospěch tak, aby to vždy vyšlo. Svou velkou vládu si drží jako jediný nejdelší dobu ze všech Goaldů. Dokonce získal Anubisovy super vojáky a snimi chtěl vládnout.Také získal prostředky ke klonování a naklonoval sebe mnohakrát a rozmístil dokonce i po Zemi, aby tajně operovali, s cílem pouze přežít, protože věděl že ani on nevyhraje.

Apophis - Goa'uld, patří k nejznámějším.Nemilosrdný vůdce systému, mnoha planetám vládne jako nelítostný Bůh neštítící se vyvraždění všech svých odpůrců. Tealc byl jeho první muž, než ho zradil, díky tomu je na něj Apophis k smrti naštvaný a dělá vše proto aby se mu pomstil. To se mu nepovede a Aphopis je pak "po několikáte" konečně zabit.

Nirrti - bohyně temnot. Zodpovědná za několik masakrů, snažila se s pomocí pokusů a experimentování ne nevinných lidech vytvořit nového super hositele, používala i děti jako nástroj pokusů. Byla zabita vlastními lidmi, když konečně uvěřili v pravdu.

Yu Ti - vládl dost krutě, byl něco jako císař. Byl jedním z trojice Vládců Soustavy - společně s Chronem a Nirrti, kteří se zúčastnili vyjednávání o zařazení Země do Smlouvy o chráněných planetách za pomocí Thora od Asgardů. Je jedním z nejstarších, což se projevuje i na jeho duševnímzdraví, k jeho zlepšení už nepomáhá ani Sarkofág.

Anise - Tok'ra, její specializací jsou starověké kultury, něco jako archeolog, je velmi zvýdavá. Její hostitelkou je Freya. Spolupracovala několikrát s SGC při využití a zkoumání cizích technologií

Martouf - Hostitel Tok'ry Lantashe, spojenec pozemšťanů. Velmi citlivý, hodný, chápavý, opatrný. Cítí náklonnost k Sam, protože z ní cítí Jolinar, které dělala Sam nějakou dobu s nedorozuměním hotitelku. Při pokusu o atentát na nejvyššího představitele Tok'rů Per'suse byl Martouf zabit

Bra'tac - Jaffa, žije na Chulaku, je staršího věku, ale velmi dobrý, jeden z nejlepších bojovníků, vedl Tealca k přesvědčení že Goauldi nejsou Bohové a že lžou. Jeho víra v pravdu je obrovská a má velké odhodlání to šířit dál spolu s Tealcem. Je velmi moudrý, trpělivý, bystrý, odvážný, silný.

Thor - Asgard, má Zemi velmi v oblibě, obzvlášt tým SG-1. On a jeho rasa bojují nějakou dobu proti replikátorům a přes mnohé bitvy s nimi, kdy jim pomáhali pozemšťané, později spolu se Zemí úspěšně navrhli zbraň proti replikátorům.

Rya'c - Tealcův syn, odvážný, hrdý, pyšný, velký a dobrý bojovník. Později se ožení a povede vzbouřené Jaffy v boji proti Goaldům